Mobile Excellence Awards 2015

Turkcell ve BPN Istanbul, bu sene dokuzuncusu gerçekleştirilen ve CES 2016 kapsamında sahiplerini bulan mobil teknoloji endüstrisinin Oscar’ı Mobil Mükemmelliyet Ödülleri 2015’te “Turkcell Connect: Offline Modda Internet” projesi ile “Best International / En İyi Uluslararası Proje” ödülünü kazandılar.

 

Mobil Mükemmelliyet Ödülleri, mobil teknoloji alanında mükemmelliği kendine birincil kriter olarak belirleyen ve geliştirdiği projelerde bu kriteri daha üst seviyelere taşımayı vizyon edinmiş olan şirketleri ödüllendiren, mobil teknoloji endüstrisinin en önemli ve en prestijli etkinliği olarak kabul ediliyor.

Bu sene dünyanın dört bir yanından 98 projenin finalde yarıştığı Mobil Mükemmelliyet Ödülleri’nde kazananlar; stratejik başarı, teknolojinin etkin kullanımı, yaratıcılık, teknolojide inovasyon ve uygulama kolaylığı ile etki kriterlerine göre belirlendi. “Turkcell Connect: Offline Modda Internet” projesinin ödüllendirildiği “En İyi Uluslararası Proje” kategorisinde ise; ürün ve hizmetleriyle en yenilikçi olduğu ve sağladıkları hizmet ile çığır açtığı düşünülen uluslararası mobil şirketlerin başvuruları arasından kazanan Turkcell oldu. Mobil Mükemmelliyet Ödülleri’nde kazandığı ödülün yanı sıra Turkcell; Giyilebilir Teknolojiler Alanında En İyi Mobil Uygulama, En İyi Mobil Sosyal Ağ ve Mobille Bağlı Gündelik Hayat İçin En İyi Mobil Uygulama / Hizmet kategorilerinde de hem Turkcell Connect hem de ödüllü Turkcell Healthmeter projeleri ile finale kalma başarısını da gösterdi.

“Turkcell Connect: Offline Modda Internet” projesi 2015 yılında da başarılı bir sene geçirmişti. Digital Communication Awards 2015’te “Proje & Strateji: En İyi Firma” ödülüne hak kazanan proje, daha sonra MMA Smarties EMEA ve Türkiye Ödülleri’nde toplamda iki gold, üç silver ve bir bronz ödüle layık görülmüş ve yurtiçinde de Kristal Elma Festivali 2015’te Bronz ile ödüllendirilmişti.